Hledá se nový/á šéfredaktor(ka) časopisu EkonTech.cz | EkonTech.cz


Hledá se nový/á šéfredaktor(ka) časopisu EkonTech.cz

Z vejšky / kariéra / práce
18. 11. 2016 - 17:41

Máš v práci problém, že ti nikdo nechce svěřit pořádnou zodpovědnost, i když na to máš? Zkus to u nás, tady můžeš vést celý projekt, hledáme totiž šéfredaktora!

EkonTech.cz je časopis vydávaný pro studenty technických a ekonomických fakult po celé České republice. Nejsme profi redakce. Články připravují studenti různých oborů a s různými zkušenostmi, ale úroveň časopisu je vysoká a není zde prostor pro větší chyby. Náklad 21 000 kusů šestkrát za rok mluví za vše. Jako šéfredaktorka jsem se toho spoustu naučila, poznala jsem výjimečné a inspirativní osobnosti a mám za sebou 4 roky zážitků, ale konec mých studentských let se blíží, a tak hledám svého nástupce nebo nástupkyni.

Co tě čeká?

Aby každé z čísel vyšlo, je potřeba zařídit několik (celkem dost :-)) věcí. Šéfredaktor v našem časopise není jenom šéfredaktor. Stará se o spolupráci s partnerskými organizacemi, personální zabezpečení a koordinaci redakce, editaci článků, spolupráci s jazykovou korektorkou, grafikem, distributorem časopisů, zajišťuje obsah webových stránek a sociálních sítí. Mně to zabere cca 15 hodin týdně

Výhodičky

Dostaneš 100% zodpovědnost za obrovský projekt, takže zkušenosti budou rychle přibývat. Získáš přístup na spoustu zajímavých akcí (konference, veletrhy, semináře, festivaly,…), kam by ti jinak zůstaly dveře zavřené. Kontakty v desítkách úspěšných společností se ti budou do budoucna hodit a z pracovních nabídek si budeš moct po škole vybírat. Práci si celou dobu organizuješ, jak chceš. Pracovat můžeš ve dne nebo v noci, v kavárně nebo na pláži - hlavně, když časopis vyjde v požadované kvalitě. S naší periodicitou říjen, listopad, prosinec, únor, březen a duben máš jistotu, že se můžeš plně soustředit na letní zkouškové a o prázdninách se flákat. Zimní zkouškové je horší, ale dá se to. No a v neposlední řadě budeš mít z čeho financovat svůj studentský život :-)

Přes co vlak nejede?

Rozhodně to chce cit pro český jazyk. Budeš pouštět do světa spoustu textů a není žádoucí páchat na češtině další škody, od toho tu jsou jiná média. Další podmínkou je zodpovědný přístup („nemám to hotové = nejdu spát/nejdu do školy“). Prostě budeš za časopis muset i dýchat, kdyby to náhodou bylo potřeba. Komunikativnost je sice klišé, ale redakční schůzka či rozhovor se bez ní vedou těžko. Zkrátka jestli umíš česky, máš rád lidi, jsi pozitivně smýšlející a nemáš žaludek na to se na svoji práci ze dne na den vykašlat, jsi náš člověk

Cítíš se na to? Napiš mi na hana.petrikova@ekontech.cz nebo mě najdeš na FB jako /hana.petrikova.7. Budu ráda i za případné sdílení nabídky nebo doporučení schopných lidí :-)