Studentská soutěž - Stavby s vůní dřeva 2021 | EkonTech.cz


Studentská soutěž - Stavby s vůní dřeva 2021

Ostatní / dřevo / soutěž
24. 2. 2021 - 9:34

Milovníci dřeva a architektury, zpozorněte! Právě totiž probíhá 9. ročník největší české studentské soutěže zaměřené na dřevěné stavby - „Stavby s vůní dřeva“, kterou po deváté vyhlašuje Nadace dřevo pro život. Studenti tak mají možnost ukázat svůj talent široké veřejnosti - laické i odborné, a ještě vyhrát 50 000 Kč. Uzávěrka přihlášek je 30. června 2021.

„Do soutěže se mohou hlásit studenti vyšších odborných a vysokých škol, kteří navrhují dřevěné stavby a konstrukce,“ říká o soutěži se záštitou čtyř ministerstev a osmnácti odborných fakult a škol vedoucí projektu Pavla Panáčková. Výhodou naší soutěže je, že můžete hlásit i své ročníkové, bakalářské nebo diplomové práce. Podmínkou však je, že v soutěžních dílech musí být dřevo hlavním nosným prvkem u více než 50 % konstrukce.

Pro soutěžící, kteří svůj návrh přihlásí do 31. května 2021 je navíc připraven bonus! „Za odměnu získají nejen stylové dřevěné ponožky z viskózy českého buku, ale zejména zpětnou vazbu k případným formálním nedostatkům svého díla. Ty mají možnost před oficiálním ukončením přihlašování do soutěže zapracovat a zlepšit si tak své soutěžní vyhlídky,“ prozrazuje Pavla Panáčková.

„Prostřednictvím naší soutěže chceme ukázat mladým lidem i široké veřejnosti, že využívání dřeva je tou nejpřímější cestou k ochraně životního prostředí,“ vysvětluje poslání projektu Stanislav Polák, ředitel Nadace dřevo pro život, a dodává: „Těší mě, že naše úsilí podporuje většina odborných škol v Česku i na Slovensku a také partneři z lesnicko-dřevařského sektoru a státní správy. Je to pro nás signál, že v dřevu vidíme společnou budoucnost.“ 

Na vítěze poroty a veřejnosti čekají finanční odměny v celkové hodnotě 120 000 Kč (2 x 50 000 Kč a 2 x 10 000 Kč), exkurze do podniků Stora Enso ČR a Kronospan Jihlava, licence k softwaru SEMA a roční předplatné časopisů Stavebnictví. Soutěž podporují Lesy ČR, s.p., Ministerstvo zemědělství a Vojenské lesy a statky ČR, s.p. Všichni vítězové navíc obdrží originální dubový diplom Nadace dřevo pro život.

Přihlašte se do soutěže.